آموزش تعمیر توالت فرنگی

در این مطلب توضیح می دهیم که چه چیزی ممکن است موجب خرابی و ایراد در انواع توالت فرنگی شود و راه حل های احتمالی رابررسی میکنیم.

تعمیر توالت فرنگی
توالت فرنگی در طول زمان دچار خرابی می شود و احتیاج به سرویس دارد در صورتی که توالت فرنگی شما دچار نشتی آب شده است برای تشخیص نشت، ابتدا چند مکان در توالت فرنگی را بررسی کنید. سپس خط لوله آب را چک کنید. ممکن است یک مهره شل و یا نشت در مسیر آب وجود داشته باشد. بعد خط بین مخزن و کاسه را بررسی کنید. پیچ ها ممکن است شل شده باشند، و باعث می شود که نشت فقط در زیر مخزن ظاهر شود. اگر نشت بر روی کف اطراف توالت (یا در سقف زیر) برجسته باشد، مهر و موم حلقه موم را بین توالت و فلنج بررسی کنید. اگر ارتفاع فلنج خیلی پایین باشد، ممکن است مجبور شوید یک حلقه موم بالاتر برای جبران شدن داشته باشید. جایگزین برای حلقه موم یک مهر و موم فوم یا مهر و موم پلاستیکی است. گزینه های دیگر برای بالا بردن فلنج نیزاضافه کردن اسپیسر یا تعویض فلنج میباشد.

پیشنهاد می شود رفع اشکال و سرویس توالت فرنگی حتما توسط متخصص انجام شود تا دچار زیان نشوید . عمده ترین خرابی مربوط به گرفتگی لوله توالت فرنگی است که در اثر افتادن اشیا مانند گوشی موبایل ، طلا و اشیاء قیمتی و دستمال کاغذی به داخل خروجی می باشد .

از دیگر اشکالات نیز می توان به عمل نکردن صحیح سیفون اشاره کرد که باعث پخش شدن بوی نا مطبوع و همچنین عدم تخلیه صحیح توالت فرنگی می شود . از دلایل خرابی سیفون توالت فرنگی می توان به مواردی مثل کم بودن حجم آب داخل تانک فرنگی ،خرابی فلوتر ، خرابی پمپ تخلیه ، خرابی پرکن و یا مشکلات پیچ ها و اتصالات داخلی می باشد که معمولا در زمان نصب اتفاق می افتد . و با تعویض هر کدام از این قطعات ایراد برطرف میشود. گاهی اتفاق می افتد که آب داخل توالت با سرعت کم تخلیه می شود و فشار لازم را ندارد ،این مشکل اغلب مربوط به شترگلو می شود که یا زاویه مناسب را ندارد و یا به جهت محدودیت فضا و انتخاب آکس غیر مناسب از زانویی در اتصالات استفاده شده است.