آموزش تعمیر فلاش تانک محک

 

برای تعمیر و عیب یابی فلاش تانک باید بدونیم که اصلا فلاش تانک چجوری کار میکنه؟ بطور کلی میشه گفت کار فلاش تانک یا سیفون توالت به این ترتیب هست که آب رو توی مخزن خودش نگه میداره و یکدفعه تمام آب رو آزاد میکنه تا با شدت بوجود اومده توالت شسته شود.

برای توضیح بیشتر میتونیم بگیم که درپوشی وجود دارد که با وزن آب جلوی سرازیر شدن آب رو میگیرد. وقتی که ما ضامن رو میکشیم، درپوش برداشته شده و آب آزاد میشود. تا وقتی که آب داخل مخزن خالی نشده است شناور متصل به مخرن، درپوش رو بالا نگه میدارد تا آب کاملا خارج شود و بعد از آن درپوش دوباره روی لوله مجرای آب رو میپوشاند. حالا آب وارد مخزن شده تا اینکه سیستم فلاش تانک ورود آب رو قطع کند تا آب هدر نرود.

در طول شبانه روز رویه ای که گفته شد بار ها و بار ها تکرار شده و اگر توی هر یکی از مراحل بالا مشکلی پیش آید شما نیاز به تعمیر فلاش تانک پیدا میکنید.

در ساختار سیستم فلاش تانک محک از یک شیر شناور برای پر کردن مخزن فلاش تانک و از یک پمپ تخلیه جهت خارج کردن ناگهانی آب استفاده میشود.

اگر در فلاش تانک شما آب وارد فلاش تانک نمیشود و یا پس از ورود آب به میزان کافی،آب قطع نمیشود شناور و یا در اصطلاح فلوتر شما دچار مشکل شده است.

برای فلاش تانک های محک دو مدل فلوتر عرضه میگردد.

 

۱:فلوتر حبابی(کد۸۰۲)  

فلوتر حبابی 802

 

 

 

 

 

 

 

                                

۲:فلوتر آسانسوری(کد ۸۱۰)  

فلوتر حبابی 810

 

 

 

 

 

 

 

 

در فلاش تانک ۸۲۰ محک میتوان از هر دو مدل فلوتر استفاده نمود،اما در فلاش تانک ۸۱۵ محک تنها از فلوتر آسانسوری (کد۸۱۰)میتوان استفاده نمود.

اگر در فلاش تانک شما پس از آبگیری با جابجایی اهرم عمل تخلیه صورت نمی گیرد و یا بدون اینکه اهرم کشیده شود آب تخلیه  و یا قطره قطره خار ج میگردد مشکل در پمپ تخلیه فلاش تانک شماست.

برای تعویض پمپ تخلیه باید از، پمپ تخلیه مناسب فلاش تانک استفاده نمود.

درمدل ۸۲۰ محک از پمپ تخلیه دیافراگمی استفاده می شود.

در مدل ۸۱۵ محک از پمپ تخلیه  مستقیم استفاده می شود.

 

فلاش تانک محک

 

نکته مهم:اگر با کشیدن اهرم فلاش تانک  عمل تخلیه به آهستگی صورت میگیرد،ابتدا لوله فلاش تانک را از نزدیک ترین اتصال به زمین جدا نموده و اهرم تخلیه را بکشید،چنانچه عمل تخلیه با فشار و به درستی انجام گرفت فلاش تانک شما سالم است .

 

دلایل متعددی برای خرابی سیفون وجود داره که در این بخش تکراری ترین اونها رو میگیم.

آب بندی نشدن

سر ریز شدن آب به داخل توالت میتونه نشونه ی عدم آب بندی سیفون باشه که در اینصورت نیاز به تعمیر فلاش تانک داره.

کمتر شدن تخلیه آب

اگه فلوتر (وسیله ای برای کنترل سطح مایع که ظاهری حبابی شکل داره) یا پرکن مخزن خراب باشه، مخزن به درستی پر نمیشه و در نتیجه تخلیه آب کمتر میشه.

توجه کنین اگه شیر تخلیه تنظیم نباشه و در حالت کم قرار گرفته باشه، تخلیه آب کمتر میشه.

چکه کردن آب

اگه اتصال ها درست و مهندسی شده نباشه، اورینگ ها در جای مخصوص خودشون نباشن و مهره ها شل باشن ممکنه سیفون چکه کنه.

عدم تخلیه آب

اگه اهرم سیفون و وسایل وابسته به اون مشکلی داشته باشن تخلیه آب به درستی انجام نمیشه. همچنین ممکنه اهرم داخل چنگکی جا نیفتاده باشه یا اهرم به درستی نصب نشده باشه یا چنگکی به جایی مثل در فلاش تانک گیر کرده باشه.

ریختن آب از مخزن فلاش تانک

اگه شناور تنظیم نباشه و یا به در فلاش تانک گیر کنه آب از مخزن فلاش تانک سرازیر میشه.

ترفندی برای تعمیر فلاش تانک

از پر شدن و خالی شدن خودکار فلاش تانک جلوگیری کنین، یعنی بعد از هربار استفاده شیر فلاش تانک رو ببندین و برای بار دیگه که وارد دست شویی میشین شیر آب رو باز کنین تا مخزن برای استفاده پر بشه. این کار رو تا کمتر از یک ماه تکرار کنین تا بار جرم گرفتن دور لوله آب، دیگه فلاش تانک چکه نکنه.

اگه براتون سوال پیش اومده که چرا اینکار رو میکنیم بهتره بدونین وقتی که سیفون خالی بشه همیشه کمی آب توی اون باقی میمونه در حدی که ته مخزن فقط خیس باشه. با خشک شدن آب، مقداری جرم روی لوله ها رسوب میکنه که همین رسوبات جلوی چکه کردن رو میگیرن، با این کار جلوی هدر رفتن آب رو هم گرفتین.